таг: запали

Патниците од грчкиот брод кој се запали се евакуираат на островот...

0
Спасените патници и членови на екипажот од траектот што се запали додека пловеше од...

(ВИДЕО) Хаос во Мадрид: Се запали култниот стадион на Сантијаго Бернабеу

0
Во Мадрид се запали култниот стадион на Реал – Сантијаго Бернабеу. Според шпанските медиуми, се запалила една од структурите на стадионот, која во...