таг: Запад

„Комити“ со јасна порака до управата!

0
Во доста тензично дерби од втората фудбалска лига (запад), Вардар загуби од Воска СПОРТ со 2:1. Очигледно дека ова е уште едно...

Силекс одново подобар од Вардар

0
Кратовски Силекс делува несопирливо во Втората лига – Запад и ја забележа десеттата победа во 11-то коло, откако во драматичен натпревар успеа да...