таг: Западна

Во Германија, крадци однеле 2.000 телевизори и 16.000 четки за заби,...

0
 Крадци упаднале во логистичко складиште во Дуизбург, западна Германија и...

(ВИДЕО) Најмалку 12 жртви на невремето Киаран што ја погоди Европа

0
Најмалку 12 лица загинале кога бурата Киаран ја зафатила западна Европа со рекордни ветрови и јачина до 200 километри на час,...

Највисокиот дрвен облакодер на светот ќе биде во Австралија

0
реклама Западна Австралија наскоро би можела да биде дом на највисоката дрвена градба на светот, „хибридна“ кула...

(ВИДЕО) Силна тропска бура ја зафати Јапонија

0
Силна тропска бура ја зафати централна и западна Јапонија со силен дожд и...

ВИДЕО: Најкривата река во светот се наоѓа во БиХ

0
реклама Во срцето на западна Босна, сместена меѓу живописните пејзажи, се наоѓа реката Шуица, која...

Седум загинати во експлозија во ресторан во западна Турција

0
Седум лица загинаа во експлозија во ресторан во западна Турција, за која властите рекоа дека...

Американка по две години во кома, се разбудила посочувајќи го брат...

0
Жена од Западна Вирџинија се разбудила од двегодишна кома откако била брутално нападната и го...

Екстремно топол бран ја зафати Европа

0
Викендов делови од Западна Европа беа погодени од екстремни горештини предизвикани од бран топол воздух...

САД: „Украина ќе трае подолго од Владимир Путин“

0
Пет железнички станици во централна и западна Украина денеска беа цел на руски напади. Има жртви и повредени. Руското Министерство за...

Ковидот повторно зема замав во западна Европа: „Има совршена комбинација за...

0
Бројот на случаи на ковид повторно расте во западна Европа поради идеалната комбинација за „совршена бура“ – укинување на рестриктивните мерки,...