таг: заминува

Франк Кеси треба да одлучи меѓу Ал Наср и Ал Хилал

0
Франк Кеси најверојатно ја напушта Барселона и заминува во Саудиска Арабија. Играчот од средниот ред...

Арсенал и Дејан Илиев не ја продолжија соработката

0
Македонскиот репрезентативец Дејан Илиев заминува од Арсенал по девет години. Македонскиот голман не доби вистинска шанса меѓу „топџиите“ и ќе ја продолжи кариерата...

Претседателот на САД Бајден во Европа

0
Американскиот претседател Џо Бајден денеска заминува за Италија. Тој утре треба да се сретне со...