таг: заминување

Полска ќе ги добие суспендираните средства од ЕУ

0
Полската влада во заминување објави дека Брисел ја одобрил првата исплата на средства...

Кралот на крипто-валутите прогласен за виновен за измама и перење пари

0
Сем Банкмен-Фрид, кој некогаш ја водеше една од најголемите берзи за...

Знаете ли зошто пасошите се прават само во четири бои?

0
Пасошот е клуч за заминување во друга земја, а можеби сте забележале зошто тие се прават само во неколку бои. Генерално, тие доаѓаат...

По САД и Британија го повлекува персоналот од амбасадата во Украина

0
По САД и Велика Британија најави заминување на дел од персоналот во амбасадата и зависни...

Реал Мадрид ќе пазари во Франција: За 60 милиони евра ќе...

0
Францускиот репрезентативец Аурелиен Чуамени се почесто се споменува со заминување од Монеко, притоа како негова нова дестинација за продолжување на кариерата се споменува...

Еве како Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

0
Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа....

Трамп го навреди Болтон: Тој е еден од најглупавите луѓе во...

0
Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп денеска ја осуди позицијата на неговиот поранешен советник за национална безбедност Џон Болтон, кој се спротивставува...

Меланија Трамп на Твитер ја објави последната божиќна честитка од Белата...

0
Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ја објавија последната божиќна фотографија од Белата куќа, а нешто што не...

Сценарио или блеф за доброволно или на сила: Трамп им рекол...

0
Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе пркоси на традиција и не сака доброволно да ја напушти Белата куќа на денот на...