таг: замина

Алиоски со новите ѕвезди, адутите на Ал-Ахли

0
Кога Езџан Алиоски замина во Ал-Ахли пред две години сите се прашуваа дали ќе си...

Димитров: Kако може да се играат натпревари од европските купови на...

0
Левски Софија со голема предност синоќа си замина од Скопје, откако со 2-0 го совлада Шкупи. Она што го забележаа сите уште пред...

Чави: Меси знае дека има отворена врата овде

0
Лионел Меси ја напушти Барселона во летото 2021 година и замина во ПСЖ. Сепак, постојано се зборува...

Николовски заминува од Кожув

0
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Кирил Николовски си замина од Кожув и кариерата ќе ја продолжи во друга екипа. Искусниот крилен центар беше член...

Милевски: Италија е Европски шампион, но и ние имаме квалитена репрезентација...

0
Човек кој е предодреден за успех.Како играч замина млад од Македонија, но се врати во татковината и својата играчка кариера ја заврши во...

Италијански клуб сака да го ангажира Алиоски во јануари?

0
Македонскиот фудбалер Езџан Алиоски си замина од Премиер лигата и ја продолжи кариерата на Саудиска Арабија. Од Лидс Јунајтед, 29-годишникот се пресели...

Кошаркарите заминаа за Киев

0
Македонската машка кошаркарска репрезентација замина за Киев каде „црвено-жолтите“ ги очекува натпревар со Украина во второто коло од квалификациите за Светското првенство 2023....

Се јави и Горан Пандев: „Секоја чест, ХЕРОИ!!!

0
Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, се замина во репрезентативна пензија по настапот на нашата селекција на ЕВРО 2020, откако...

Реал Мадрид почна преговори со Антонио Конте

0
Зинедин Зидан официјално замина од Реал Мадрид, а ден претходно Антонио Конте го напушти Интер. 24 часа подоцна шпански „АС“ тврди дека „Кралевите“...

„Единствено лице кое ја дефинираше годината во целост“: Палома Елсезер, корпулентната...

0
Во турбулентната година која замина, познатата модна страница models.com ги објави резултатите од својата традиционална анкета според која титулата најдобра манекенка на...