fbpx

таг: Заменик

Медведев: „Лиз Трас е неспособен русофоб

0
Поранешниот руски претседател и заменик претседател на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, уште еднаш ја скандализира западната јавност и...

Маричиќ-Абазовиќ: Регионот трeба да соработува на патот кон ЕУ

0
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во рамку на денешната еднодневна посета на Црна Гора, се сретна...

Разговорите меѓу Русија и Украина продолжија во видео формат

0
Рускиот заменик министер за надворешни работи, Андреј Руденко, денеска потврди дека се водат интензивни преговори...

Заменик државниот секретар на САД во посета на Москва

0
Американскиот заменик -државен секретар Викторија Нуланд пристигна во Москва на дводневни разговори со високи руски...

Трамп давал инструкции министерот за правда да објави „изборите се корумпирани“

0
Поранешниот заменик на државниот обвинител на САД предал докази на Конгресот дека поранешниот претседател Доналд Трамп влијаел првите лица во Министерството за правда...

Нормализирање на дипломатските односи меѓу САД и Русија, Рјабков на средба...

0
Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Рjабков изјави дека планира наскоро да се сретне со американскиот...

Грција од утре го укинува задолжителното носење маски на отворено

0
Грчкиот заменик министер за цивилна заштита, Никос Хардаљас, денеска соопшти дека од утре, во 5 часот наутро, се укинува мерката за задолжително носење...

Ристовски: Македонската публика ќе ужива, заслужено е да не видат на...

0
Заменик капитенот Стефан Ристовски денес одржаа прес-конференција за новинарите, заедно со селекторот Ангеловски. Денес репрезентацијата ќе биде комплетна затоа што се очекува пристигнување...

Албанската армија од денеска обезбедува 74 објекти од посебно значење, а...

0
Заменик директорот на албанската државна полиција Алберт Дервишај, соопшти дека полицијата од денеска е во степен на готовност и засилена служба за неделните...

Русија нема да бара потврди за вакцинација против коронавирус за издавање...

0
Заменик министерот за надворешни работи на Русија, Евгениј Иванов изјави дека Русија не планира да побара од странските државјани потврда за вакцинација против...