fbpx

таг: Заменикглавниот

Ненадејно почина лекар во болницата каде првично се лекуваше Навални

0
Заменик-главниот лекар на болницата во Омск, Русија, каде што првично се лекуваше опозицискиот лидер Алексеј Навални, почина ненадејно. Станува збор за 55-годишниот...