fbpx

таг: замена

Реал Мадрид најде замена за Бензема, поделени навивачите

0
На Реал Мадрид му е потребна замена за Лука Јовиќ и играч кој треба да го растерети Карим Бензема. Advertisements ...

Кевин Магнусен повторно се враќа во Формула 1

0
Дани Кевин Магнусен ќе се врати во Формула 1, како замена за Никита Мазепин во тимот на...

Антонио Конте нов тренер на Тотенхем

0
Англискиот премиерлигаш многу брзо најде замена за отпуштениот менаџер Нуњо Еспирито Санто, а станува збор за 53-годишниот Антонио Конте, кој минатата сезона со...

Рикирдо ќе стартува последен на турското Гран при поради промена на...

0
Возачот на Мекларен, Даниел Рикардо доби казна поради замена на моторот, објави новинарот „Крис Медланд“. Австралиецот, кој заврши на 16. место во...