fbpx

таг: законите

Путин ги потпиша законите за анексија на украинските територии

0
Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша законите за припојување на четирите украински региони кон Русија,...

Најнеобичните закони во светот: Еве каде вашето магаре не смее да...

0
Законите се прифатени и правно обврзувачки правила кои покажуваат што е забрането, а што дозволено и ги уредуваат односите меѓу жителите и...

Путин го потпиша законот за казнување „странски агенти“

0
Рускиот претседател Владимир Путин ги потпиша законите со кои се изрекуваат казни за кршење на контроверзниот закон...

Британија ги промени законите, „заклучувањето“ може да се продолжува до 17...

0
Британската влада ги смени законите за заклучување без многу врева, што го олесни донесувањето одлуки за затворање...