fbpx

таг: закана

Столтенберг во Мадрид: Русија е директна закана за безбедноста на земјите...

0
Русија претставува „директна закана“ за безбедноста на земјите на НАТО, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг во Мадрид на...

Задорожњак: Потребна е помош за лудилото да запре

0
„Рускиот режим е препознаен како најголема закана за безбедноста“, истакна украинската амбасадорка во земјава Наталија...

Депај: Ова е нашата последна шанса, ова е како финале

0
Барселона е под закана после долго време да остане без нокаут фаза во Лигата на шампионите, сценарио кое е лесно остварливо ако се...

Делта-сојот – закана за напорите на САД за искоренување на ковид-19

0
Делта-варијантата на коронавирусот, која беше откриена во Индија, е најголемата закана за напорите на САД за искоренување...

Бразилскиот сој најбрзо се шири и е најотпорен на вакцини

0
Светот е пред нова закана. Она што сега сите го сметаат како можеби најголема опасност е ширењето на новиот бразилски сој на коронавирусот....

Помпео: Рускиот систем С-400 е закана за војската и воената технологија...

0
Рускиот систем С-400 претставува закана за безбедноста на војската и воената технологија на САД, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео пред неговиот турски...