fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: зазел

На денешен ден – 10 февруари

0
1258 – Тамерлан го зазел Багдад. Монголците тогаш го разориле древниот град при што убиле околу 10.000 жители. 1502 – Португалскиот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
56 %
1kmh
0 %
нед
4 °
пон
12 °
вто
10 °
сре
7 °
чет
10 °

Последни објави