fbpx

таг: зазедоа

Талибанците го освоија и деветиот провинциски главен град во последните пет...

0
Талибанците го зазедоа административниот центар на провинцијата Бадакшан, градот Фаизабад, во северниот дел на Авганистан, што е деветти главен град на провинција која...