таг: заедно

Спортувај со најдобрите: Бренд амбасадорот на Видеолотарија касинос Австрија, Кире Лазаров...

0
Под слоганот „Спортувај со најдобрите“, Видеолотарија Касинос Австрија заедно со своите бренд амбасадори иницира спортски натпревари за деца, со цел да придонесе кон...

Спортувај со најдобрите: Бренд амбасадорот на Видеолотарија касинос Австрија, Перо Антиќ...

0
Под слоганот „Спортувај со најдобрите“, Видеолотарија Касинос Австрија заедно со своите бренд амбасадори иницира спортски натпревари за деца, со цел да придонесе кон...

Амен и Усар Томпсон влегоа во историјата на НБА

0
Тие се првите браќа кои завршија заедно во “Топ 10” на драфтот во истата година...

Овие витамини се неопходни за да се спречи деменција и пpoпаѓање...

0
Со текот на годините, заедно со остатокот од телото и другите органи, така и мозокот старее и се јавува ризик од појава на...

Голем протест во Тирана, се бараше оставка од Еди Рама

0
Под слоганот „Албанија во опасност, заедно да излеземе од неа”, албанските опозициски партии, Демократската предводена од Сали Бериша и Партијата на...

Хит диетата ги намалува килограмите и го забрзува метаболизмот, а не...

0
Диетата ФЛЕКСИТАРИЈА, заедно со медитеранската и ДАШ диетата, е позната како една од најдобрите во светот и подразбира драстично намалување на внесот на...

Како да се ослободите од вишокот килограми?

0
Добриот план на исхрана, заедно со задолжителната физичка активност и квалитетниот сон, ќе влијае на „топењето“ на телесните масти. Ако сте...

Градоначалникот Пецаков и претседателот на Советот, Донев беа дел од тимбилдингот...

0
Заедно со претседателот на Советот на Општина Охрид, Сашо Донев, сме дел од тимбилдингот на ретките болести кој по шестти пат трча на...

„Чаир 2030“ е нов член на кошаркарската Супер-лига

0
Кошаркарската екипа „Чаир 2030“ заедно со Струмица се нови членови на Суперлигата во Македонија. Чаирчани ја завршија...

Одбележување на Денот на Европа

0
Делегацијата на Европската Унија заедно со Европската куќа го одбележуваат 9 Мај Денот на Европа...