таг: задржа

Екстремно десничарската партија на Марин Ле Пен освои тројца сенатори во...

0
Централнодесничарската Републиканска партија во Франција го задржа мнозинството во Сенатот по вчерашните дополнителни...

Навивачите на Атлетик побараа Барса да биде исфрлена од лигата

0
Барселона, синоќа во Билбао, славеше со 1-0 и ја задржа предноста од девет бода во...

Доларот и натаму се држи до 20-годишниот врв на неговата вредност

0
Доларот денеска се задржа близу дведеценскиот врв во споредба со преостанатите главни светски валути, пред...

ПМФЛ: Шкупи го совлада Пелистер, победи на Академија Пандев и Ренова

0
Лидерот Шкупи убедливо славеше попладнево над Пелистер и ја задржа предноста од четири бодови пред второпласираната Академија Пандев, која со играч помалку, исто...

У21: Прва победа на македонските фудбалери во евроквалификациите

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ги задржа шансите за пласман на ЕУРО2023, откако попладнево триумфираше над Ерменија во Ереван со 2:1 (1:0)...

Совет на Народна банка: Банкарскиот систем е стабилен и отпорен на...

0
Банкарскиот систем ја задржа стабилноста и отпорноста на шокови, во услови на продолжена и сè уште непредвидлива здравствена криза, констатира Советот...