fbpx

таг: задолжително

ЕУ: Се укинува задолжителното носење на маски во авионите

0
Од следната недела во Европската унија нема да биде задолжително носењето заштитна маска во авионите...

Маските да останат само во здравствените установи, аптеките, јавниот превоз и...

0
Укинување на мерката за задолжително носење на маски во затворен простор со исклучок на здравствените установи, домовите кои згрижуваат постари лица, аптеките и...

Совршен рецепт за љубителите на компирот: Полнет компир на четири начини!

0
Уште еден рецепт кој задолжително мора да го пробаат љубителите на ручек со компир – полнети компири на 4 начини. Кога немате...

Носењето маски од денеска е задолжително во Британија

0
Новата директива за задолжително носење маски и други мерки за ограничување на ширењето на коронавирусот...

Остануваат исти правилата за влез во Грција за нашите граѓани

0
Задолжителен документ за Ковид-19, пополнет PLF формулар и задолжително тестирање при влезот во земјата, за...