fbpx

таг: Задолжителна

Зеленски нареди задолжителна евакуација на Доњецк

0
Украинската влада нареди задолжителна евакуација на Доњецк, источниот регион кој е место на жестоки борби...

Австриските пратеници ќе гласаат за задолжителна вакцинација

0
Австрискиот парламент денеска треба да гласа за воведување задолжителна вакцинација против ковид-19, која треба да стапи на...

Австрија прва во Европа воведува задолжителна вакцинација против ковид

0
На почетокот на февруари Австрија ќе воведе задолжителна имунизација против коронавирусот, за сите лица постари од 18 години, а оние што...

Грција воведува задолжителна вакцинација за сите над 60 години: „Кој ќе...

0
Грција воведува задолжителна вакцинација против Ковид-19 за лица постари од 60 години, што е драстичен чекор во борбата на земјата против...

Британија: Задолжителна вакцинација против ковид за вработени во домови за стари...

0
Задолжителна вакцинација против ковид за сите вработени во домовите за стари и изнемоштени лица во...