fbpx

таг: задолжен

Маричиќ-Абазовиќ: Регионот трeба да соработува на патот кон ЕУ

0
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во рамку на денешната еднодневна посета на Црна Гора, се сретна...

ИФАБ: Предлогот за 25 минутно полувреме ставен на разгледување

0
Меѓународниот борд на фудбалски асоцијации (ИФАБ), задолжен за промени на фудбалските правила, соопшти денеска дека на крајот од овој месец ќе го разгледа...

Франција повторно пред клуч?

0
Претседателот на Научниот совет задолжен да ја советува француската Влада за епидемијата со Ковид-19, Жан-Франсоа Делфреси, поради ургентната состојба со доаѓањето на новите...

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи не чувствува морална одговорност...

0
Вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи не чувствува морална одговорност за магичното исчезнување на имињата на екс функционерите на Груевски, Кирил Миновски...

Битиќи: Угостителскиот сектор не е помалку поддржан – „Сите треба да...

0
Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи не се согласува со констатацијата на Независната угостителска комора дека...