fbpx

таг: загрижувачките

Откриена поопасна варијанта на коронавирусот во Боцвана, содржи 32 мутации

0
По загрижувачките податоци во Франција, каде што минатата недела беше регистриран нов сој на коронавирусот, сега експертите предупредуваат дека уште поопасна варијанта е...