таг: загриженост

Бугарското МНР загрижено за последните случувања во Северна Македонија поврзани со...

0
Бугарското Министерство за надворешни работи изразува загриженост за последните случувања во Република Северна Македонија, поврзани со постапки на функционери кои...

МОК: Омикрон нема да ги загрози ЗОИ во Пекинг

0
Откако олимписките организатори во Пекинг изразија денеска загриженост поради растот на бројот омикронски инфекции во Кина, директорот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Пјер...

СЗО загрижена дека богатите земји би можеле да акумулираат вакцини поради...

0
Светската здравствена организација (СЗО) изрази загриженост дека богатите земји, стравувајќи од новиот вид на коронавирус...

Зголемениот број на смртни случаи и сериозните случаи на коронавирус кај...

0
Малезиските здравствени власти изразија загриженост поради зголемениот број смртни случаи од коронавирус и сериозните случаи кај деца, откако драстичното зголемување на вкупните инфекции...

ЕУ загрижена со здравствената состојба на Навални

0
Европската унија изрази „длабока загриженост“ за здравјето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој штрајкува со глад...

Ново истражување ја открива причината за смртта на сивите китови во...

0
Постои голема загриженост кај научниците за необичниот феномен за време на кој изумреа значителен број од морските цицачи. Овој настан на смртност...

Путин на Макрон му посака брзо закрепнување

0
Рускиот претседател Владимир Путин денес изрази загриженост за веста дека францускиот претседател Емануел Макрон е позитивен на вирусот корона. Тој на францускиот претседател му...