таг: загриженост

Гутереш: Загрижувачки извештаи за жртви во Нагорно-Карабах

0
Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, изрази огромна загриженост поради извештаите за жртви...

Покетино, Тухел и Раул, во трка за „жешкото“ столче во Реал

0
Реал Мадрид се наоѓа во лоша форма и тоа предизвика загриженост кај претседателот на клубот,...

Гутереш изрази загриженост поради забраната девојките во Авганистан да студираат

0
Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш изрази длабока загриженост поради одлуката на талибанците да...

Кремљ загрижен за безбедноста на нуклеарката Запорожје

0
Кремљ денеска изрази загриженост за безбедноста на нуклеарната централа Запорожје. Advertisements Според Москва, украинските...

Талибаците привеле активисти за женски права на прес-конференција

0
Канцеларијата за човекови права на Обединетите нации изрази загриженост поради притворањето на пет лица откако талибанците ја прекинаа прес-конференцијата во Кабул...

„Кентаур“ брзо се шири: Нова подваријанта на корона ги загрижува виролозите

0
Виролозите изразија загриженост за појавата на уште една омикронска варијанта која забрзано се шири, а веќе пристигна во Велика Британија. ...

Макрон предупреди дека војната во Украина може да се прошири

0
Францускиот претседател Емануел Макрон ја повтори својата загриженост за ризикот од ширење на украинската војна...

Социјалната анксиозност може да се надмине со посебна исхрана

0
Анксиозноста е интензивна, прекумерна и трајна загриженост и страв поврзани со секојдневните животни ситуации, а може да биде предизвикана од повеќе фактори. Постојат...

Бугарското МНР загрижено за последните случувања во Северна Македонија поврзани со...

0
Бугарското Министерство за надворешни работи изразува загриженост за последните случувања во Република Северна Македонија, поврзани со постапки на функционери кои...

МОК: Омикрон нема да ги загрози ЗОИ во Пекинг

0
Откако олимписките организатори во Пекинг изразија денеска загриженост поради растот на бројот омикронски инфекции во Кина, директорот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Пјер...