fbpx

таг: загинале

Руски проектили погодиле преполн трговскиот центар во централна Украина

0
Најмалку две лица загинале, а 20 се повредени, од кои девет потешко, откако руски проектили...

11 бебиња загинаа во пожар во болница во Сенегал

0
Сенегалскиот претседател Меки Сал изјави дека 11 новороденчиња загинале во пожар во регионалната болница во...

Медведев: САД, преку Киев, води војна со Русија

0
Повеќе цивили, меѓу кои и деца, загинале откако хуманитарниот конвој со кој се евакуирале бил мета на напади, информираа украинските власти....

Во автобуска несреќа во Турција загинаа 15 луѓе

0
Најмалку 15 луѓе загинале кога се превртел патнички автобус во западниот дел на Турција рано изутринава, пренесуваат...