fbpx

таг: загинаа

Повторно судир меѓу Азербејџан и Ерменија за спорниот регион Нагорно-Карабах

0
Најмалку 49 ерменски војници загинаа во судири на границата со Азербејџан, јавува новинската агенција Франс прес. Ерменскиот премиер Никол Пашинјан изјави...

Три жртви во земјотрес со јачина од 7,6 степени во Папуа...

0
Најмалку три лица загинаа во силен земјотрес со јачина од 7,6 степени што ја погоди...

Најмалку три лица загинаа во железничка несреќа во Хрватска

0
Најмалку три лица загинаа, а 11 се повредени кога се судрија патнички и товарен воз...

Најмалку 13 загинати во судирите во главниот град на Либија

0
Најмалку 13 цивили загинаа во судирите што избија синоќа во главниот град на Либија меѓу силите кои поддржуваат две ривалски администрации....

Напад на железничка станица во Украина, десетици загинати

0
Најмалку 22 лица загинаа, а повеќе десетици се ранети во рускиот ракетен напад...

Се судрија автобус и камион во Нигерија, загинаа 16 лица

0
Шеснаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Лагос, Нигерија. Advertisements ...

Осум лица загинаа во пожар во хостел во Москва

0
Осум лица загинаа во пожар во 15-катен хостел во Москва во текот на изминатата ноќ,...

Во престрелка во Лос Анџелес две лица загинаа, а уште пет...

0
Две лица загинаа, а пет се ранети во пукање во парк во Лос Анџелес, каде...

Цивилни цели мета на руските напади

0
Шест лица загинаа откако Русија бомбардираше зграда во градот Торецк, во источна Украина. Во соопштението на Државната служба за вонредни состојби...

Полицијата уапси осомничен напаѓач кој уби шестмина на парадата на 4...

0
Полицијата уапси осомничен по масовното пукање во кое загинаа шестмина на парадата на Денот на...