fbpx

таг: завршува

Во Белград завршува меѓународниот саем „Винска визија Отворен Балкан“

0
Во Белграед денеска завршува Првиот меѓународен саем „Винска Визија Отврен Балкан“ што се одржува во рамките на Самитот Отворен Балкан, јави...

Француското претседателство завршува, нема информации за нов предлог за тргање на...

0
Француското претседателство со ЕУ што завршува денеска, нема нова иницијатива за тргање на бугарското вето...

Дибала заминува во Манчестер јунајтед?

0
Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала ја завршува мисијата во Јувентус. Претседателот на „бјанконерите“ Андреа Ањели, минатата недела изјави дека Дибала е минато на Јуве....

Лолеска: Заврши четвртата сезона, утре е нов ден за ретките, нашата...

0
Денеска завршува четвртата сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“ на охридскиот активист Гордана Лолеска, Супер радио и Здружението „Живот со предизвици“. И...

Завршува ретроградениот Меркур: Еве како овој период ќе се одрази на...

0
Меркур го завршува своето ретроградно движење на 4 февруари, а промени го очекуваат секој од нас и се отвора нова фаза од животот....

ВИДЕО: Вистинско ремек дело на Лерој Сане, Баерн ја носи Барселона...

0
Барселона по се изгледа ја завршува авантурата во Лигата на шампионите. Тимот на Чави има негатива од 2:0 на гостувањето во Минхен. ...