fbpx
15.8 C
Skopje
сабота, септември 18, 2021

таг: заврши

Од Меси се прости единствениот играч кој знаеше да „застане на...

0
Една ера заврши. Лионел Меси ќе носи друг клупски дрес за прв пат во кариерата. Откако во четвртокот Барселона објави заминување...

По две децении заврши воената мисија на НАТО во Авганистан

0
Заврши воената мисија на НАТО во Авганистан по речиси две децении. Тоа го објави агенцијата ДПА, врз основа на повеќе дипломатски и воени...

Кристијано Роналдо најдобар стрелец на ЕУРО 2020

0
Заврши уште едно европско првенство, првак е Италија, по втор пат во историјата. Најдобар стрелец е Кристијано Роналдо со пет голови, исто толку...

Спектакуларен тандем во најавата: Леонард и Дончиќ стануваат соиграчи

0
Сезоната за ЛА Клиперс заврши во средината на неделата по елиминацијата од Феникс Санс и многу прашања се над тимот од Лос Анџелес....

ВИДЕО: Дали некој помисли дека Лев нема да ја заврши ерата...

0
Јоаким Лев го заврши својот тренерски мандат на клупата на Германија со пораз од Англија со 2-0 во осминафиналето на Европското првенство. ...

Пристигна објаснување зошто Георгина носеше микрофон на мечот Португалија-Белгија

0
Репрезентацијата на Португалија го заврши патувањето на Европското првенство во осминафиналето. Португалците пристигнаа на ЕУРО како актуелни европски шампиони и имаа...

Мицевски: За Горан треба да учат децета на училиште, да го...

0
Македонија го заврши настапот на Европското првенство со три порази, но сепак оваа генерација на фудбалери испиша историја, во македонскиот фудбал. ...

Заврши тендерот на ЕВН Хоум за набавка на електрична енергија

0
Заврши тендерот на ЕВН Хоум или Универзалниот снабдувач за набавка на електрична енергија за следните шест месеци....

Познати се сите парови од осминафиналето на Европското првенство

0
Заврши групната фаза на Европското првенство што се игра од 11 јуни до 11 јули. Откако Германија и Унгарија вечерва одиграа...

Англичаните со два гола во три натпревари до најдобрата позиција

0
Англија ја заврши групата Д на Европското првенство на првото место. Во третото коло, Англија играше против Чешка на „Вембли“ и...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави