таг: завршена

Пандемијата од Ковид-19 не е завршена, предупредува генералниот директор на СЗО

0
Пандемијата од Ковид-19 не е завршена, предупреди шефот на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Адханом Гебрејесус и покрај падот на пријавени случаи. ...

Почнува пеколот за Вардар: Во следните 20 дена секој втор ден...

0
Репрезентативната пауза и дефинитивно е завршена, штом веќе го броиме вториот месец од годината, а тоа обично значи пеколни обврски за РК Вардар....

Донесена конечната одлука – Новак Ѓоковиќ се враќа во Србија!

0
Агонијата е завршена. Донесена конечната одлука – Новак Ѓоковиќ се враќа во Србија! И покрај медицинското ослободување и сите документи доставени од...

Дефинирана е содржината на ковид-пасошите на ниво на ЕУ

0
Се чини дека Ковид-пасошите се завршена работа во ЕУ, единствено прашање е кога и како точно ќе бидат воведени. Раководителот на Хрватскиот институт...