fbpx

таг: завршат

Пушачите во поголем ризик од тешки последици од корона вирусот

0
Веројатноста дека пушачите ќе завршат во болница поради последици од Ковид-19 е 80 проценти поголема отколку кај непушачите, а веројатноста дека ќе починат...

Нов шок за Кинезите на последниот ден од Олимпијадата

0
Кинезите нема да ги завршат Игрите во Токио како најуспешна нација, имајќи предвид дека САД се пред нив по бројот на вкупни медали,...