fbpx

таг: забележани

(ВИДЕО) Ураганот Ијан стигна до Флорида, поплавува населби и корне дрвја

0
Ураганот Ијан, еден од најсилните досега забележани во САД, синоќа стигна на југозападниот...

Колку брзо можете повторно да се заразите со коронавирус?

0
Во овој бран забележани се и доста реинфекции со коронавирус, дури и кај оние кои неодамна прележале или се вакцинирале. Едно од...

Алјаска забележа рекордно високи температури

0
Необичната дневни температури од над 15,5 Целзиусови степени беа забележани на Алјаска, како и пороен...