таг: забележана

ФОТО: Невообичаени сцени забележани на небото над Хрватска

0
реклама Вечерва оваа појава е забележана на небото над речиси зелената Хрватска. Аурора бореалис...

Пораст на расната дискриминација во Европа, најмногу во Германија

0
Расната дискриминација е во пораст во Европа, а најголема стапка е...

ВИДЕО: Мистериозна светлина се појави на небото над Мелбурн

0
реклама Светлината забележана на небото над Мелбурн во понеделникот вечерта е веројатно остатоци од...

Камбоџанец ја улови најголемата слатководна риба во светот досега

0
Најголемата забележана слатководна риба во светот, џиновската раја (лат.: Batoidea), е уловена во реката Меконг во североисточна Камбоџа, објавија научници од оваа земја...

Рекордни нови случаи на ковид во соседството

0
Во Косово изминатите 24 часа е забележана троцифрена бројка новозаболени од Ковид-19, што е прв пат по повеќе од три месеци...