fbpx

таг: забележаа

И покрај поправките, ново истекување на гориво од ракетата што требаше...

0
Инженерите на НАСА повторно забележаа истекување на гориво од новата ракета која се подготвува за лет до Месечината, пред лансирањето закажано за следната...

Рекорден пад на реалните плати во Велика Британија

0
Реалните плати на работниците во Велика Британија забележаа пад во тримесечниот период, заклучно со јуни,...

САД: За еден месец тројно зголемен бројот на заразени со коронавирус...

0
САД забележаа тројно зголемување на бројот на случаи на ковид-19 во текот на изминатиот месец...

ВИДЕО / Челзи е новиот светски клупски шампион

0
Сините забележаа победа по 120 минути, со резултат 2:1 против бразилскиот тим Палмеирас. Во 55. минута Хадсон-Одои...

Брегалница реди победи во Анталија, инцидентот на дуелот на Шкупи

0
Македонските фудбалски прволигаши Брегалница и Шкупи забележаа половичен успех на денешните подготвителни натпревари во Анталија, откако штипскиот состав триумфираше над казахстански Тобол со...

Пораз на ТФТ во БИБЛ лигата

0
Кошаркарите на ТФТ со 66-67 забележаа минимален пораз на домашен терен од Ирони Нахариа во натпревар од БИБЛ лигата. Подобриот период за...

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

0
Кошаркарите на Мемфис забележаа рекордна победа во историјата на НБА лигата со триумфот над Оклахома од дури 73 поени разлика (152:79). Мемфис...

Фантастична вечер за Антетокумпо во НБА лигата

0
Актуелните НБА шампиони, кошаркарите на Милвоки, забележаа домашна победа над Орландо со 117-108, предводени од незапирливиот Јанис Антетокумпо, кој постигна 32 поени, додавајќи...

ПМФЛ: Македонија ЃП со пресврт го совлада Скопје

0
Фудбалерите на Македонија ЃП забележаа попладнево гостинска победа над градскиот ривал Скопје со 2:1 (0:0) во воведниот натпревар од 14. коло во Првата...

Кари ја продолжи победничката серија на Голден Стејт

0
Кошаркарите на Голден Стејт ја забележаа 11. победа во 12. натпревар сезонава во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Чикаго на домашен терен со...