fbpx

таг: забава

Сите од ПСЖ освен Мауро пристигнаа на забавата на Меси: Аргентинците...

0
Лионел Меси синоќа организираше забава во Париз по освојувањето на седмата Златна топка. Аргентинецот реши да приреди повеќечасовна забава во еден париски...

Млади Грци се заразиле со коронавирусот на забава на овој познат...

0
По организирана забава на грчкиот остров Иос, потврдени се најмалку 14 позитивни случаи кај млади кои синоќа се вратиле во Атина и веднаш...

Дали и оваа година пандемијата со коронавирусот ќе го спречи одржувањето...

0
Најголемата забава на отворено во Германија, минхенскиот Октоберфест, веројатно, ќе биде откажан и оваа година. Градоначалникот на Минхен, Дитер Рајтер не верува дека...

Дневен хороскоп за 6 февруари: Со многу труд и малку шарм,...

0
ОвенДенот е добар за излегување и забава. Без оглед што можеби сте преокупирани со други работи, не дозволувајте друштвениот живот да ви стагнира....