fbpx

таг: Жугиќ

Д-р Жугиќ: Невакцинираните играат руски рулет со ковид-19

0
Д-р Јанко Николиќ Жугиќ, интернационално познат имунолог и геронтолот од Медицинскиот универзитет од Аризона, кој и беше прогласен за истражувач на годината во...