fbpx

таг: жртви

ООН предупредува за опасност од многу жртви во Авганистан

0
Во својот извештај објавен денес за цивилните жртви во првата половина на оваа година, Мисијата на Обединетите...

Германија: Расте бројот на загинати во поплавите, штетите се проценуваат на...

0
Бројот на жртви во поплавите кои погодија неколку европски земји се искачи на 188. Во Германија во тек е потрага по голем број...

Расте бројот на жртви од поплавите во Германија

0
Бројот на жртви од разорните поплави во Германија се искачи на најмалку 42 загинати, соопшти полицијата Дополнително...

Извлечени уште 14 тела: Бројот на загинати при уривањето на зградата...

0
Бројот на жртви при уривањето на станбена зграда во Мајами денеска се искачи на 78, откако од под урнатините беа извлечени уште 14...

Продолжува спасувачката акција во урнатата зграда во Мајами

0
Спасувачките екипи продолжуваат во потрагата по жртви во урнатата станбена зграда во Флорида, откако беа активирани низа...

Бројот на жртви од судирот на возови во Пакистан надмина 60

0
Бројот на жртви од судирот на два воза во Пакистан се искачи на 62. Несреќата...

Во Косово 17 починати и 294 заболени од Ковид-19, нема олеснителни мерки за празниците

0
Бројката на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 1.220 од појавата на болеста, откако минатото деноноќие...