fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: жртви

Во Косово 17 починати и 294 заболени од Ковид-19, нема олеснителни мерки за празниците

0
Бројката на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 1.220 од појавата на болеста, откако минатото деноноќие...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави