fbpx

таг: Жовенел

Убиен претседателот на Хаити

0
Претседателот на Хаити, Жовенел Моиз, е убиен во напад извршен во неговата приватна резиденција, јавија локалните медиуми. Во изјавата на привремениот премиер...

Убиен претседателот на Хаити

0
Претседателот на Хаити, Жовенел Моиз е убиен откако група неидентификувани лица ја нападнаа неговата приватна резиденција околу...