таг: жител

Вратена на сопственикот пораката во шише што ја испратил во 1985...

0
На жител на планината Вашингтон, Трој Хелер му е вратена порака во шише што ја испратил пред 37 години. Како што пишува...

Го погребале, а следниот ден им се вратил дома – семејството...

0
 Жител на најјужната индиската сојузна држава Тамил Наду, еден ден по „неговиот погреб“, се вратил дома. Тоа, секако, било шок за семејството. ...

Направете си ја оваа салата, таа е одличен лек против кандида

0
Оваа упорна габичка е чест жител во нашиот организам, тешко се искоренува, а многу често и се повторува по лекувањето, па еве еден...

Жителите на овој град од денеска добиваат 100 долари за прва...

0
Почнувајќи од денеска, секој жител на Њујорк кој ќе прими прва доза вакцина против коронавирус ќе добие подарок од 100 американски долари. ...

Во САД регистрирани случаи на мајмунска сипаница

0
Пациентот, жител на Далас, бил хоспитализиран и се наоѓа во стабилна состојба, соопштија здравствените власти. Центрите за...

Од роденденска забава – на погреб: Славеник почина по “шега“ на...

0
Сајмон Холдер, жител на Велика Британија, почина на триесеттиот роденден поради несолена шега која ја направија неговите пријатели, пишува Дејли Стар. Холдер...