fbpx

таг: жителка

БАБИЧКА ИЗГОРЕЛА ТУЃИ 2.900 ЕВРА: Поради страв од коронавирусот ги ставила...

0
Една 74-годишна жителка на Израел ставила банкноти во сад со белило, па потоа и во микробранова печка, како што известува и Националната банка...

Белгијка починала откако истовремено се заразила со два различни соја на...

0
Деведесетгодишна жителка на Белгија починала откако била заразена одеднаш со две варијанти на коронавирусот – британскиот и јужноафриканскиот сој, пренесува AFP повикувајќи се...

Првпат жена кандидат за претседател на Сирија

0
Жителка на сирискиот главен град Дамаск достави документи за учество на претстојните претседателски избори во Сирија, објави претседателот на Парламентот, Хамуд Сабаг. ...

Најстарата Европејка го победи коронавирусот само неколку дена пред да наполни...

0
Најстарата жителка на Европа, калуѓерката Андре, го победи коронавирусот и оваа недела ќе го прослави својот 117 роденден. Лусил Рандон, која беше...