fbpx

таг: жители

Дали би пробале сладолед со вкус на мајонез или кечап?

0
Многу жители на Лондон, за полесно да ги поднесат високите температури кои годинава ги надминаа рекордните вредности, се подготвени да пробаат сладолед со...

Ерупција на вулкан во Јапонија, евакуација на жителите на два града

0
Десетици жители се евакуирани од два града на главниот јужен јапонски остров Кјушу,...

(ВИДЕО) Илјадници жители на Сиднеј се евакуирани поради поплави

0
Десетици илјади жители на Сиднеј денеска се принудени да се евакуираат откако обилните дождови поплавија неколку предградија на најголемиот австралиски град,...

Турција; голем пожар, евакуирани 300 луѓе (ВИДЕО)

0
274 жители морале да го напуштат својот дом или работно место во Мармарис, рече Кирисчи...

Шангај од денеска во карантин, масовно тестирање за Ковид-19

0
Шангај, еден од најголемите кинески градови, со околу 26 милиони жители, од денеска ќе биде...

17 милиони жители на кинескиот град Шенжен во карантин поради 66...

0
Седумнаесет милиони жители на јужниот кинески град Шенжен се ставени во картантин откако се пријавени 66 нови случаи на коронавирус, соопшти локалната власт,...

Тројца жители на Македонија заразени со подвидот на омикрон

0
Тројца жители на Македонија се заразени со подвидот на сојот омикрон, наречен БА.2 или како што некои научници го нарекуваат „стелт омикрон“ пишува...

50 отсто од полнолетните во Македонија примиле една доза вакцина против...

0
50 отсто од полнолетните жители во Македонија примиле една доза вакцина против ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Заклучно со 14 декември, вкупно...

Без вакцина во Њујорк нема да може да се оди на...

0
Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио најави дека сите жители на најголемиот американски град ќе...

(ВИДЕО) Eвакуација на 800 жители на шпанскиот остров Ла Палма поради...

0
Околу 800 жители на шпанскиот остров Ла Палма добија инструкции да се евакуираат поради лавата...