fbpx

таг: Жителите

Украинските власти повикуваат на евакуација од Донецк, Херсон, Запорожје и Харков

0
Украинската влада упати препорака до жителите во конфликтните зони на истокот и југот на земјата да ги напуштат пред да започне...

(ВИДЕО) Експлозија на муниција на Крим, евакуирано едно село, нема жртви

0
На северот на Крим експлодира муниција, а жителите на селото Мискоје во моментов се евакуирани,...

Пекинг се подготвува за „шангајско сценарио“: Почнаа масовни тестирања, граѓаните ги...

0
Жителите на Пекинг ги преплавија супермаркетите за да обезбедат храна, сакајќи да избегнат недостиг како во Шангај во случај повторно да...

Руската војска гранатираше цели во Одеса

0
Силни експлозии утрово ги разбудија жителите на Одеса. Црн чад го покри небото на градот познат како бисер на Црното Море....

Мариупол е целосно уништен од руското бомбардирање

0
Жителите на Мариопол кои ги напуштија своите домови сведочат дека  зад себе оставиле град речиси...

Нападнати цивилни згради во Киев

0
Звук од проектили ги разбуди жителите на главниот град на Украна. Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека ракетите погодиле четири високи...

VIDEO / Граѓаните на Мелитопол протестираат, киднапиран e градоначалникот

0
Жителите на украинскиот град Мелитопол излегоа на протест поради наводното киднапирање на градоначалникот од страна...

Кина предупредува на пренос на омикрон преку пошта од странство

0
Кина ги повика жителите да носат маски и ракавици кога отвораат пошта, особено од странство,...

Тие веќе слават – Островите Кирибати и Самоа први ја дочекаа...

0
Жителите на островите Самоа и Кирибати, кои се наоѓаат во Тихиот Океан, први ја дочекаа...

Се појави отровна кал! По поплавите на Германија ѝ се заканува...

0
По повлекувањето на водата, жителите на Германија сега се соочуваат со големи наноси од кал и кал што може да предизвика нов бран...