fbpx

таг: Жирау

Првиот модел со Даунов синдром на „Викторија сикрет“ достигнува нови височини

0
Софија Жирау влезе во историјата како прва манекенка на Викторија’с сикрет со Даунов синдром, откако им се придружи на 17 други жени во...