fbpx

таг: Животот

(ВИДЕО) Бројот на жртви од поплавите во Пакистан надмина 1.000 лица

0
Уште 75 лица го загубија животот во последните 24 часа како последица на...

Пет работи што можете да ги научите од милионерите

0
Никому не му е лесен животот, без разлика дали има пари или нема. Меѓутоа, богатите луѓе и милионерите имаат различни проблеми. Еве...

Атовска: Во Украина досега загинаа 14 новинари

0
Животот во Киев полека се враќа во нормала иако во градот работат само продавници за...

Работи во животот кои ако еднаш заминат, никогаш не можат да...

0
Три работи во животот кои, ако еднаш заминат, никогаш не можат да се вратат назад• време• зборови•...

Две години од трагедијата во која загина Коби Брајант

0
Пред две години, животот го загуби легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка Џиана и уште седум други лица...

Зошто е подобро да останете сингл отколку да бидете во несреќна...

0
Убаво е да се дели животот со некој, а кога го немате тоа се чувствувате тажно, изолирано и тешко. Присутни се чувството на...

Почина легендарниот тенисер Мануел Сантана

0
Во 83-та година од животот, како последица на Паркинсонова болест, почина легендарниот шпански тенисер и прв освојувач на златен олимписки медал во историјата...

Како вистински да го преболите поранешниот партнер?

0
Сите имаат некој во животот кого се обидуваат да го заборават. Долга или кратка врска, тежок или лесен крај, раскинувањето им паѓа тешко...

Научниците откриваат: Што се случува со човекот 24 часа пред смртта

0
„Ништо во животот не се мора, освен да се умре“, е стара народна. Смртта е неизбежна и токму затоа луѓето се трудат да...

ВИДЕО: Загинаа познат автомобилист и светска шампионка

0
Во запалено порше 911 животот го загубија светската рекордерка во мотоциклизам Татјана Игушина и автомобилистот Иван Курбенбин. Руските спортистизагинале кога поради...