fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: Животот

ВИДЕО: Загинаа познат автомобилист и светска шампионка

0
Во запалено порше 911 животот го загубија светската рекордерка во мотоциклизам Татјана Игушина и автомобилистот Иван Курбенбин. Руските спортистизагинале кога поради...

ТРАГЕДИЈА: Почина Ристе Тутунков од ФК Брегалница

0
Вчеера во 41 година од животот, ненадејно почина Ристе Тутунков кој беше голман во сите пионерско-младински школи на фудбалскиот клуб Брегалница. ...

ФОТО: Тешка сообраќајка во Загреб, загинаа мотоциклист и велосипедист

0
Две лица го загубија животот во тешка сообраќајна несреќа која утринава се случила во Загреб, Хрватска. Локалните медиумите јавиваат дека во несреќата...

Животна поука од Ричард Гир: Не можете да се сокриете од...

0
Време е да уживате во животот – сега! На една од фан страниците се појави животна поука од Ричард Гир, која...

11 работи кои родителите требало да ни ги кажат: Животот би...

0
Веруваме дека животот би ни бил навистина полесен и подобар, доколку овие работи ги научевме како деца… За да...

ВИДЕО | Доктор Горан повторно: Искрен, инспиративен и непосреден, за прославата...

0
Животот и работата на некои луѓе, сами по себе се цела книга, филм, документарец… Ведрината со која зрачат, посветеноста со која работат, љубовта...

Над 20 жртви за време на ултрамаратон, ова е причината за...

0
Најмалку 21 лице го загубија животот од последици од ненадејно, екстремно студено време, за време на ултрамаратон што се одржа во кинеската провинција...

Про-палестински протести денеска имаше и во Скопје

0
Над 30 лица го загубија животот, меѓу кои 13 деца во најсмртоносните напади на израелската армија во...

Ако трендот на заболени опаѓа, ќе се тргне забраната за свадбени...

0
Животот мора да продолжи, свадби треба да се прават, но со посебни строги протоколи. Од кога ќе биде дозволено да се организираат свадбени...

Голготата на Оливера: Од врата до врата со син ѝ отфрлен...

0
Животот најчесто ни сервира „мени“ за кои не секогаш сме подготвени. Понекогаш, во комбинација со нашите погрешни избори, остануваме гладни за основните...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави