fbpx

таг: Животното

ФОТО: Пронајдете го натрапникот меѓу булките

0
Пронајдете го животното на сликата и решете ја загатката. Проверете дали сте меѓу 5-те проценти од луѓето на кои тоа им успеало...

СЗО: Мала веројатноста Ковид-19 да излегол од лабораторија во Вухан! Експертите...

0
Животното кое е оригинален носител на новиот вирус на корона сè уште не е идентификувано, објави Светската...