таг: живее

Иднина? За Русија во моментов нема такво нешто

0
Сергеј Лебедев е руски писател и новинар кој живее и твори во егзил во Берлин. Далеку од Русија, вели дека неговиот дом...

Зеленски во новогодишно обраќање порача: „Што и да донесе новата година,...

0
Украина е жива. Украина живее. Украина се бори. Украина напредува, Украина го надминува патот. Украина работи. Украина постои. И сите заедно, ова не...

Објавен датумот на премиерата на филмот „Барби“

0
Марго Роби живее во светот на „Барби“. Како дел од собирот „Синема-кон“, којшто се одржува во Лас Вегас, „Ворнер брос“ ја сподели првата...

Турчин веќе 14 месеци е позитивен на коронавирус

0
Најпозитивниот човек живее во Турција. За жал, не само според наравот, туку во однос на коронавирусот – Музафер е позитивен веќе 14 месеци...

Ангеловски: Македонија нека живее во еуфорија, ние треба да сме на...

0
Нацијата да живее во еуфорија, но репрезентацијата да остане на цврсти нозе и подготвена за Европското првенство, рече на прес конференција по натпреварот,...

Реакција по повод аутирањето на Васил Гарванлиев: Зошто му судите, хомосексуалците...

0
Наша сонародничка која живее и работи во Мелбурн, Австралија како градежен инженер објави реакција по повод аутирањето на македонскиот претставник на Евровизија...

Најчудното кралско правило: Кралицата Елизабета на никој во семејството не му...

0
Британското кралско семејство живее со многу привилегии, но и многу правила на однесување… Познато е дека членовите на британското кралско...