fbpx

таг: жестоките

Продолжуваат борбите и руските воздушни напади во Мариупол

0
Жестоките борби и руските воздушни напади продолжуваат во опколениот пристанишен град Мариупол на југоисточниот дел...

Продолжува жестокото гранатирање на Мариупол

0
На 28 ден од руската инвазија на Украина, продолжуваат жестоките борби во центарот на јужниот...

Пратениците утре гласаат за намалување на ДДВ за струјата

0
По жестоките реакции во јавноста дека месецов сметките за струја ќе бидат повисоки, пратениците решија утре на пленарна седница да дебатираат за намалувањето...