fbpx

таг: женски

ВИДЕО: Женски морж тежок 600 килограми тоне чамци во Осло

0
Огромниот млад женски морж по име Фреја го избра Осло за овогодинешниот празник и често влегува во чамци, од кои некои потонува. ...

ВИДЕО: Две женски кукли – астронаути ќе мерат радијација за време...

0
Две женски кукли, Хелга и Зохар, исполнети со сензори, ќе го мерат количеството на радијација и неговото можно влијание врз астронаутите, особено жените,...

Колумна на Ивана Хаџиевска: Во нашите учебници жените се „невидливиот род“

0
Гостинка во „Женски печат“ со своја колумна ни е историчарката и независен истражувач Ивана Хаџиевска, која пишува на тема дали нашите девојчиња...

Излезе „Женски печат“ број 68 во весникот „Слободен печат“

0
Излезе „Женски печат“ број 64 (неделен прилог за поголема видливост на жените во општеството) во дневниот весник „Слободен печат“. Овој вторник...

Ивана Хаџиевска, историчарка и истражувач: Какво е значењето на „Македонка“ –...

0
Гостинка во „Женски печат“ / „Слободен печат“ со своја колумна ни е историчарката и независен истражувач Ивана Хаџиевска, која пишува за важноста...

Најпопуларниот женски бенд во светот и официјално се распаѓа

0
Сега е и официјално: Најпопуларниот женски бенд во светот се распаѓа. Џеси Нелсон ја напушти групата „Little Mix“ по девет години. ...