fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: жени

Протести во Турција по излегувањето на Акара од Истанбулската конвенција

0
Илјадници луѓе, главно жени, протестираа вчера во Турција против излегувањето на нивната земја од Истанбулската конвенција, меѓународен договор за спречување на семејно насилство....

Со вакцинација на трудниците, ќе бидат заштитени и новороденчињата, сметаат од...

0
Вакцинацијата на бремени жени против коронавирусот ќе започне следната недела во Русија, а вакцината ќе ги заштити и новороденчињата затоа што детето ќе...

„Порнхаб“ заврши на суд: 34 жени ja тужат компанијата за објавување...

0
Триесет и четири жени го тужат Сајтот Порнхаб повторно е мета на напади, откако 34 жени го тужеа оваа недела, тврдејќи дека без...

Жени во текст е темата на првиот Меѓународен ПичПрич

0
Жени во текст е темата на првиот Меѓународен ПичПрич што ќе се одржи онлајн на фејсбук страницата на ПичПрич овој четврток –...

Бремените жени и бебињата со Ковид-19 имаат поголема можност за компликации

0
Бремените жени заразени со Ковид-19 и нивните новороденчиња имаат поголем ризик од развој на компликации отколку што беше претходно познато, покажува најнова студија...

Во соседна Бугарија пристигна новиот мутиран вирус – заразени две жени

0
Кај две жени од северна Бугарија, инфицирани со британската верзија на коронавирусот, забележана е мутација во спајкот на протеинот на вирусот, од кој...

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат...

0
Откако многу жени се охрабрија и го обвинија продуцентот Харви Вајнстин дека сексуално ги злоставувал, а со осум од нив приватно се...

Во Франција уапсени пет жени, едната планирала терористичка акција

0
Пет жени се уапсени ноќеска во францускиот град Безие, меѓу кои и осомничена која сакала да изврши терористичка акција, јави дописникот на...

Бебињата на мајките што примиле вакцина имааат антитела

0
Бремените жени вакцинирани против Ковид-19 може да ја префрлат заштитата на своите бебиња, според новото истражување спроведено во Израел, пренесува Ројтерс. Според...

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

0
Застрашувачки фотографии на унаказени жени во Србија кружат по социјалните мрежи, на кои се гледаат лица со лузни и изгореници. ...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави