fbpx

таг: железнички

САД: „Украина ќе трае подолго од Владимир Путин“

0
Пет железнички станици во централна и западна Украина денеска беа цел на руски напади. Има жртви и повредени. Руското Министерство за...

Автобуска несреќа во Русија, има и загинати

0
Пет лица загинаа, а 21 се повредени кога автобус удри во железнички мост во руската...

Нормализиран железничкиот сообраќај, машиновозачите го прекинаа бојкотот

0
Патничкиот и товарниот железнички сообраќај од попладнево во 14.30 часот е нормализиран. Машинскиот персонал во Железници на РСМ – Транспорт по денешната средба...