fbpx

таг: железничката

Напад на железничка станица, 52 жртви

0
Преживеаните од ракетниот напад на железничката станица Краматорск во регионот Донбас во Украина, раскажуваат за ужасните сцени што ги виделе по...

Полицијата во Париз застрела маж што се заканувал со нож на...

0
Париската полиција утрово застрела маж што на железничката станица Гар ди Нор со нож ѝ...