fbpx

таг: Железници

Руски ракети погодија железничка станица

0
Украинските железници известија дека две руски ракети погодиле железничка станица во Краматорск во источна Украина....

Возовите по 16 часот нема да сообраќаат

0
Машинскиот персонал во Железници Транспорт ќе бојкотира поради неисплатениот втор дел од платата за јуни годинава, поради...