fbpx

таг: Желбата

Десерт за оваа недела: Подгответе си малку поинакви и здрави слатки

0
Желбата за нешто слатко често се појавува кај секого, особено ако сте на диета и некои јадења ви се забранети. Но, за...

Најмудариот хороскопски знак во Зодијакот: Дали можеби е вашиот?

0
Неговите интелектуални способности, желбата за учење на нови вештини и љубопитноста го прават најмудриот хороскопски знак. Тој е искрен, нескротлив и по...

Земјотрес во НБА, Харден разменет во Бруклин

0
Желбата на Џејмс Харден да си замине од Хјустон, конечно му се оствари откако вечерва „ракетите“ се согласија да го разменат во...