таг: жалост

Вести кои ја изненадија јавноста во Велика Британија: По смртта на...

0
Кралицата Елизабета беше во жалост две недели по смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип, а нејзиниот роденден беше следеше по погребот, кој го...